ФАКУЛЬТЕТ КОМПЬЮТЕРНОЙ ИНЖЕНЕРИИ, ПРОГРАММИРОВАНИЯ И
КИБЕРЗАЩИТЫ

Кураторский час о Чернобыльской катастрофе

14.12.17  - цього дня в України відзначається 31-а річниця з Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, котрі ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

Це пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України № 945/2006 від 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня було офіційно повідомлення про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результати вибуху четвертого енергоблоку ЧАЕС.

Цій пам’ятній даті була присвячена кураторська година, проведена на факультеті Комп’ютерної інженерії, програмування та кіберзахисту.

Аварія, що сталася в квітні 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства.
Нагадуємо, що 26 квітня 1986 року, на Чорнобильській АЕС, недалеко від Києва, сталася Чорнобильська аварія. За свідченнями очевидців, в цей час відбулося два потужні вибухи з руйнуванням частини реакторного блоку і машинного залу, на енергоблоці № 4 ЧАЕС виникла пожежа. До 15-ї години того ж дня було достовірно встановлено, що реактор зруйнований, а з його розвалу в атмосферу надходить величезна кількість радіоактивних речовин (всього було викинуто близько 190 тонн радіоактивних речовин). В результаті аварії сталося найсильніше радіоактивне зараження в радіусі 30 кілометрів. Вибух був настільки потужним, що забруднення тій чи іншій мірі інтенсивності поширилося на значні ділянки території Радянського Союзу (насамперед, України, Білорусії, Росії) - на площі 160 тис. кв. км. Понад 400 тис. осіб були переселені.

Завдяки мужності ліквідаторів наслідків катастрофи, аварія була локалізована. Однак багато хто з ліквідаторів наслідків катастрофи позбулися життя або втратили здоров'я і страждають від наслідків опромінення донині.

Вшановуючи учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, схиляємо голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддаємо данину пошани всім ліквідаторам аварії, які, рятуючи українців, а також народи інших країн від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям. Низький їм уклін за мужність і героїзм та силу духу, проявлені при подоланні наслідків ядерної аварії. Вічна пам'ять і шана тим, чиє життя обірвав смертоносний атом! Хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах ядерної катастрофи. А пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.

Юрій Корнієнко, старший куратор факультету КІПтаК